В отговор на нарастващите нужди на населението от организирано предучилищно образование на подрастващите, след 1950г. в гр. Хасково започва разкриването на детски градини, в които се организира ежедневен престой на децата от 3 до 7-годишна възраст. В тях, чрез подходящо възпитание и обучение, те получават знания, умения и готовност за постъпване в училище. Детска градина №2 е втората детска градина, открита в град Хасково. Началото е поставено през далечната 1951 година. Няколкократно е сменяно местонахождението й. Първоначално се е помещавала в сграда, отдадена от общината, в близост до днешния зеленчуков пазар на бул. „България“, а по-късно в друга – до Градската градина. Градината е обхващала три групи деца от предучилищна възраст. От 1980 година тя е преместена в нова, модерна и просторна сграда, с богата материално-техническа база, специално построена за детско заведение на ул.“Добруджа“ 59-63. Разполага с места за шест групи деца, красиви вътрешни дворове с басейни и стъпаловиден, добре озеленен външен двор.
Под умелото ръководство на Ана Петева и дружните усилия на педагогическия персонал, ЦГ №2 постига забележителни успехи в обучението и възпитанието на децата. В градината функционира школа по математика и ежегодно се изнасят открити занимания по тази дисциплина пред родители и учители от общината.
От 1992 година ръководител на ЦГ №2 е Виолета Тенева. След демократичните промени в страната детското заведение получава името „Незабравка“ и остава незабравимо в сърцата на много негови възпитаници.
От 1.04.2014г., с Решение 511 на Общински съвет - Хасково ОДЗ №2 "Незабравка" е обединена с ОДЗ № 3 "Зорница", като седалището е в сграда „Зорница“
Детска градина № 3 е една от първите градини, открити непосредствено след 09.09.1944г. Първоначално е носела името „Роза Димитрова“ и се е помещавала в църквата „Св.Димитър“.
След м. април 1951 г. децата са изведени и преместени в сградата на училище „Ив.Рилски“ със сформирани 3 групи. За техните нужди е събран излишният инвентар от всички детски заведения, но е бил крайно недостатъчен. По покана на родителският комитет шефство над градината поема Кооперация „Стаханов“ . В тези времена като успех е отчетено закупуването на радиоапарат и спално бельо.
През м.септември 1958 г. градината е преместена в частна къща, за да освободи сградата на кварталното училище. Къщата е трябвало да се преустрои напълно, защото е била непригодна. В този момент се е наложило да бъдат съкратени групи и учители.
Ново преместване се е наложило през 1960 г., когато от частната къща на ул. „П.Берковски“ № 1 детската градина се мести на мястото, където се намира и до днес- на ул. „Св.Св.Кирил и Методий“ № 2.
Много учители и директори за оставили своя следа в историята на детската градина.
Вече повече от 70 години деца, родители и учители поддържат пламъка на знанието в детската градина с любов. Има много изрази на уважение към учителите, но особено вълнуващ е този: